ФОНД ДНЕРЖМАЙНА УКРАЇНИ СПРИЯЄ ПОЗИТИВНИМ ЗМІНАМ В ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ «ЗТМК»


13 серпня 2020 р. м. Запоріжжя. - На теперішній час ситуація на комбінаті є досить напруженою  в технологічному плані у зв’язку із зменшенням електрозабезпечення виробництва  за двома лініями живлення замість чотирьох. Виконуючи вимоги Попереджень від енергетиків, ТОВ «ЗТМК» знизив виробничі навантаження нижче рівня екологічної броні. Але, водночас, за підтримки ФДМУ комбінату  вдалося  досягти перших позитивних змін у своїй  господарській діяльності.

Враховуючи те, що комбінат знаходиться на 2-х лініях електроживлення (з 4-х необхідних для безпечного перетікання виробничого процесу), при проведені ПАТ «Запоріжжяобленерго» 04.06.2020р. заходів з відключення ПЛ-150кВ №106 від мереж електропостачання спостерігався значний нагрів останньої лінії 35кВ, а це без сумніву висока вірогідність втрати останнього джерела електроживлення і як наслідок – імовірність негативного екологічного впливу не лише на працівників комбінату, а на мешканців  території міста Запоріжжя та Запорізької області.

Зауважимо,  нещодавні нештатні ситуації на ТОВ «ЗТМК»,  які сталися 08.08.2020 з трьома постраждалими робітниками підприємства, а також локальна загазованість на ділянці хлорування, що виникла 12.08.2020, причиною яких є значне зношення обладнання - понад 70%, без проведення раніше його капітального ремонту, красномовно свідчать про реальну загрозу для працівників підприємств та мешканців прилеглих районів, зараження повітря, водойм і ґрунту.

З цього приводу маємо констатувати, що на протязі останніх 10 років не проводилося докорінної заміни та суттєвих капітальних ремонтів основного технологічного обладнання, що значно послабило його технічну надійність.

Водночас з моменту повернення над підприємством державного контролю з боку Фонду державного майна України вже зроблені перші позитивні зміни для стабілізації та покрашення до цього моменту критичної ситуації на ТОВ «ЗТМК».

Так, результатом  кропіткої роботи, проведеної фахівцями постачання комбінату,  суттєво знижено ціни та спрощено логістичні схеми постачання сировини, матеріалів та змінного обладнання на підприємство.

В той же час службою збуту ведеться постійна робота з наведення міцних та довгострокових відносин зі споживачами продукції підприємства. Розширено мапу реалізації титану губчастого. Докорінно змінено існуючу неефективну систему збуту та логістику доставки продукції ТОВ «ЗТМК». Розробляються плани з випуску та реалізації феротитану, оскільки на нього вже є попит з боку потенційних споживачів.

fond

Проведено технічний та енергетичний аудити всіх без винятку технологічних ланок підприємства, за результатами яких складено стратегічну програму модернізації та реконструкції ТОВ «ЗТМК». Це зроблено, в першу чергу, для значного зниження собівартості титану губчастого, що виробляється комбінатом, та покращення конкурентної спроможності нашого підприємства на світовому титановому ринку, який нині  переживає період спаду попиту.

Намічено плани щодо заміни окремих найбільш проблемних одиниць обладнання.  Передбачено  проведення капітальних ремонтів електролізерів, закупка нових турбін для виробництва стисненого повітря, заміна котельного обладнання, а також оновлення на підприємстві парку вантажного автомобільного транспорту.

Стосовно заходів з реалізації соціальної політики підприємства, оптимізовано процес доставки автобусами з житлових районів робітників комбінату, безпосередньо задіяних на безперервних технологічних процесах виробництва.

Допоки ще відчувається проблема з ритмічною виплатою заробітної платні персоналу комбінату, втім,  керівництво робить все можливе, щоб робітники отримали свої чесно зароблені гроші. Наразі завершується виплата заборгованості із заробітної плати за червень і дано старт виплатам за липень 2020 року.

Але, найголовнішим питанням, для вирішення якого направлені усі зусилля підприємства, є  зміна схеми постачання та винайдення нового постачальника електричної енергії для комбінату. Це потребує  суттєвої підтримки держави. І її без сумніву буде надано.

Ефективно  вирішується комерційними службами комбінату  питання постачання природнього газу на підприємство і  зниження об’ємів його споживання, над чим плідно працюють енергетики заводу.

Велику підтримку комбінату продовжує надавати безпосередньо Фонд державного майна, який сприяє, в першу чергу,  забезпеченню безперебійних поставок сировини  - ільменітового концентрату та активно допомагає врегулювати проблемне для ТОВ «ЗТМК» питання електрозабезпечення.

Все це дозволяє з надією дивитися у майбутнє комбіната та приступити до виконання планів по нарощуванню об’ємів виробництва продукції ТОВ «ЗТМК».


ДОВІДКА.

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (м. Запоріжжя, Україна) - єдиний в Україні і Європі виробник губчатого титану. Підприємство також спеціалізується на виробництві титанового шлаку, титанових злитків і слябів з технічного титану та легованих сплавів титану. ЗТМК - експортно-орієнтоване підприємство, продукція якого експортується в країни Європи, Північної Америки та Азії.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №955 від 3 жовтня 2012 р. утворено Товариство з обмеженою відповідальністю «Запорізький титано-магнієвий комбінат», в якому 51% в статутному капіталі ТОВ «ЗТМК» знаходиться у власності держави, а група компаній Group DF володіє 49%.

За більш детальною інформацією звертайтесь до прес-служби ТОВ «ЗТМК» (тел.: +38(061)289-82-89; E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ).