Історико-виробничий музей ТОВ «ЗТМК» створений в 1980 році. У 2005 році проводилася його реконструкція і до 70-річчя підприємства був відкритий оновлений музей комбінату. Тут зібрано понад 6 тисяч експонатів, близько 4 тисяч – оригінальних.

У п’яти тематичних залах представлені експозиції, присвячені різним історичним періодам розвитку підприємства – від моменту його становлення як Дніпровського магнієвого заводу до наших днів.

Музей ЗТМК – це велика книга літописі про першобудівників підприємства, народження первістка магнієвої промисловості країни, евакуації на Урал в роки II Світової війни, про післявоєнне відродження заводу, створення титанової продукції і період розквіту виробництва вже на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті, подолання наслідків фінансово-економічної кризи та пуском знову відродженного підприємства.

Музей комбінату зберігає пам’ять про героїчні подвиги працівників Дніпровського магнієвого заводу, які в грізні роки II Світової війни встали на захист Батьківщини, самовіддано трудилися в тилу, віддали своє життя за свободу і незалежність Вітчизни. Тут зберігаються портрети і деякі особисті речі видатних співробітників підприємства, серед яких як колишні його директора, так і прості робітники. Також в музеї представлені портрети Героїв Соціалістичної Праці комбінату.

У музеї зберігаються унікальні експонати, які є невід’ємною частиною титано-магнієвого виробництва, що брали участь в різних тематичних виставках. Серед них – криця титану губчастого, отримана першою на пострадянському просторі.

Звертають на себе увагу експонати, виготовлені після відродження титано-магнієвого виробництва, зокрема, в період технічного переозброєння виробництва губчастого титану.

Унікальні експонати, історичні документи і фотографії, пам’ятні подарунки, ретельно підібрані працівниками музею за багато років, розповідають про живу історію, героїку минулих років та про сьогоднішні трудові будні.