Дніпровський магнієвий завод (нині – ТОВ «ЗТМК») став у стрій діючих 23 грудня 1935року. За високі виробничі досягнення в квітні 1939 року Дніпровський магнієвий завод нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
Під час Великої Вітчизняної війни завод евакуйований на Урал. У 1954 році приймається рішення про будівництво в місті Запоріжжі заводу з виробництва титанової губки.
29 червня 1956 року завод починає свою трудову діяльність і країна отримує перший вітчизняний промисловий титан.
20 лютого 1960 року введено в дію цех електролізу і отримана перша партія запорізького післявоєнного магнію. Виробництво германієвої продукції освоєно в 1958 році, а в березні 1964 року – виробництво напівпровідникового кремнію. У 1968 році розпочато виробництво трихлорсилану.
У квітні 1970 року рішенням Міністерства кольорової металургії СРСР до складу заводу увійшов Сєвєродонецький хіміко-металургійний завод, тому Дніпровський магнієвий завод отримує статус комбінату.
За успішне виконання завдань з випуску титану і магнію, вдосконалення технологічних процесів і освоєння нових видів продукції 4 січня 1971 року комбінат нагороджується орденом Леніна.
16 грудня 1985 року Указом Президії Верховної Ради СРСР за великі заслуги титано-магнієвої і напівпровідникової промисловості, досягнуті успіхи у виконанні планових завдань одинадцятої п’ятирічки комбінат нагороджується орденом Жовтневої революції. І цей орден стає третім за рахунком на прапорі комбінату.
23 грудня 1993 року, з причини настання конверсійних процесів, які спричинили за собою різкий спад попиту на продукцію, у зв’язку з її неконкурентоспроможністю було прийнято важке рішення про зупинку титано-магнієвого виробництва.
Відповідно до Державної програми «Титан України» на ЗТМК був виконаний комплекс ремонтно-відновлювальних робіт та з жовтня 1998 року відновлено виробництво товарної продукції.
У грудні 1999 року комбінат стає казенним підприємством.
За високий внесок в розвиток металургійної галузі України, відновлення виробництва губчастого титану, а також зміцнення міжнародного співробітництва в цій сфері, у 2000 році, рішенням Президії Міжнародної кадрової академії, підприємство нагороджене орденом Пошани. З метою підвищення ефективності виробництва на комбінаті постійно проводяться роботи з модернізації та технічного переозброєння виробництва, вдосконалення технології, підвищення якості продукції, інтенсифікації виробництва губчатого титану, підвищенню отримання його вищих сортів.
29 грудня 2008 року на комбінаті успішно проведені гарячі випробування електронно-променевої установки і отриманий перший титановий злиток.
4 січня 2011 року, на підставі наказу Міністерства промислової політики України, Казенне підприємство «ЗТМК» перетворено шляхом реорганізації в Державне підприємство. Запорізький титано-магнієвий комбінат стає єдиним в Україні і Європі підприємством з виробництва титану губчастого – металу XXI століття, металу високих технологій.
20 січня 2012 року в житті трудового колективу ДП «ЗТМК» відбулася знаменна подія: в 11.30 з печі була витягнута реторта з ювілейною 100 000-й тонною титану губчастого з моменту запуску титанового виробництва в 1998 році.
У 2014 році зі створенням ТОВ «ЗТМК» комбінат почав стрімкий розвиток і стає активним учасником соціально-економічних процесів. ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» розширює асортимент товарної продукції, освоївши в промислових обсягах технологію випуску титанових злитків і слябів марок технічного титану, як то: Grade-1, Grade-2, Grade-5, а також високолегованих титанових сплавів.
Наразі ТОВ «ЗТМК» – потужний і високотехнологічний комбінат, який має стратегічне значення для економіки і безпеки держави. На підприємстві реалізуються складні інноваційні проекти завдяки згуртованому трудовому колективу висококласних фахівців своєї справи, які прагнуть реалізувати самі амбітні цілі.